İşitsel algılarımızı en verimli hale getirmek için metotlar geliştiren bir eğitimdir. Sınava hazırlık sürecinde olan bir öğrenci ya da iş hayatında konsantrasyon zorluğu yaşayan bir çalışan da berard metodu nedir diye sorup bu metottan yararlanabilir. Özel bir kulaklık yardımıyla dinlenilen müzik eşliğinde problemleri aşmayı hedefliyor. Farklı ses ve frekans aralıklarına sahip müzik ile beynimizin işitsel algısını harekete geçiriyor.

Berard ne demek?

Berard Metodu’nun geliştiren Fransız doktor Guy Berard’dır. Bu eğitim metodunun ismine onun adı verilmiştir. Farklı özelliklere sahip beyin ve kulak ilişkisindeki fonksiyonları destekleyecek özel müziklerin dinletildiği bir tedavi yöntemidir.

Berard Metodunun Etkileri

Özel cihazla dinletilen müzik sağ ve sol kulaklarımız yoluyla beynimizin algılarını harekete geçirir. Bu gelişen algılar ile konsantrasyon, hafızanın güçlenmesi, çocuklarda dikkat toplayabilme yetisini arttırarak eğitimde başarısının artması, dil konuşma becerilerinde artış, denge ve motor becerilerinde gelişim gibi bireyin potansiyelini artıracak olumlu etkilere sahiptir.

Berard Metodu kimlere uygulanır?

Spesifik bir kesime hitap etmeyerek işitsel algı yöntemiyle gündelik yaşamda ve sosyal ilişkilerde verimliliğini arttırmak isteyen herkes bu metottan yararlanabilir. Kariyer yapmak isteyen kişiler, yöneticiler, yaş ile beraber baş gösteren konsantrasyon eksikliklerin gidermek isteyen işiler bu metottan yararla bilir

Berart sistemi nedir?

Dikkat eksikliği konusunda işitsel algı yöntemlerini uygulayarak bu sorunu ilaçsız çözmeye çalışan bir eğitim sistemidir. 20 seanstan oluşan eğitim 30 dakikalık özel olarak tasarlamış müzikle dinletilerek gerçekleştiriyor. Seansların sıklığı danışan ve eğitim veren uzmanlarda belirlenebiliyor.

İşitsel dikkat eksikliği nedir?

Beynin işitsel uyaranlarının yeteri kadar harekete geçemediği nörolojik bir hastalıktır. Duyulan ses ve beyin ilişkisinin kurulduğu sinir sisteminde sesler karışabileceği gibi hiç algılanmaya da bilir. Bu çocuk ve yetişkin bireylerde İşitsel dikkat eksikliği problemini doğurur.

Play Attention ne demek?

Bireylerde özellikle çocuklarda dikkat eksikliği ile ortaya çıkan problemleri en aza indirmek için NASA aracılığıyla geliştirilen teknolojik ilaçsız tedavi edebilen bir sistemdir. Kola takılan bir cihaz ile konsantrasyon becerisinin gelişmesi için tasarlanan eğitici bilgisayar oyunlarıyla sürecin yönetildiği bir sistemdir.

İşitsel zekâ nasıl anlaşılır?

İşitsel zekâ seslere duyarlılığı ve işitilen seslere karşı gösterilen tepkilerin toplamını ifade eder. Daha önceden nota eğitimi almadan bir çalgı aleti çalmak işitsel zekânın en belirgin özelliğidir.

Dikkat eksikliği ilaçsız nasıl tedavi edilir?

Berard metodu ile ilaç tüketmek zorunda kalmadan tedavi olmanız mümkün. Berard metodu beynin işitsel algılarını harekete geçirebilecek farklı frekanslar ve ses bütünlüğünü sağlayarak ilaç kullanmadan dikkat eksikliğini bertaraf etmeyi amaçlamıştır.

Sosyal yaşamınızda gittikçe artan dikkat eksikliğiniz yüzünden size umut olabilecek berard nedir, metot benim için uygun mu diye araştırma yapıyor olabilirsiniz. Ülkemizde yaygınlaşan ve sonuçlarından memnun kalınan metot dikkat eksikliği konusunda ilaçsız olarak sağladığı başarısıyla uzmanlara başvurulan önemli bir sistemdir.

Yorum Yap

Çalışma Saatleri

Çalışma Saatleri

Hafta İçi – 08:00-18:30

Cumartesi – 08:00-18:30

Pazar – Kapalı