Kurucumuz

Brief info

16 Kasım 1961 tarihinde Manisa’nın Gelenbe Kasabasında çiftçi bir ailenin ikinci çocuğu olarak dünyaya geldi.

İlk ve orta öğretimini Gelenbe kasabasında lise eğitimini İzmir’de özel bir kolejde tamamladı.

1983 yılında Çanakkale seramik fabrikasında sanat atölyesinde desinatör olarak çalışma hayatına başladı. Aynı zamanda Uşak Ağaoğlu Tekstil Grubuna kendi tasarımı olan kumaş desenlerinin çizimini yaparak Ağaoğlu grubuyla da çalışmalarını sürdürdü.1986 yılında Balıkesir’de evlendi Nuran ve Nurgül isminde iki kız çocuğu dünyaya getirdi.Çalışma hayatına ara vererek çocuklarını büyütürken aynı zamanda 1991 yılında aktif olarak yıllarca siyasetin içinde bulundu.

Bu dönemde Balıkesir’de kız yetiştirme yurdu olmadığı için bürokrasiden gelen bir teklifle kimsesiz kız çocukları için kız yetiştirme yurdu yaptırma ve koruma derneğini kurdu. kısa bir zaman içinde Hayırsever Fatma Aliye Kasapoğlu’yla tanışarak dönemin valisi Alaattin Yüksel ile yapılan protokol neticesinde yurda ismini veren Fatma Aliye Kasapoğlu Kız Yetiştirme Yurdunun temelleri atıldı ve bitiminde sosyal hizmetler müdürlüğüne teslim edildi.

Yine Aynı dönemde Balıkesir’de Trafik Hastanesi Yaptırma Ve Koruma Derneğini mimar mühendis ve doktorlardan oluşan bir müteşebbis heyetle derneğin alt yapısını oluşturarak arazi temini ve Profesör Dr (merhum )Rıdvan Egenin görüşleri doğrultusunda maket hastane mimarlar tarafından yapılarak Balıkesir valilik binasında sergilendi yeri temin edilerek sağlık müdürlüğüne teslim edildi. Çeşitli derneklerde başkanlık yaptı ve halen devam etmektedir.

2003 yılında özel bir rehabilitasyon merkezinde yönetici olarak çalışmaya başladı.2007 yılında Yeni Gülen Yüzler Rehabilitasyon Merkezini kurmuşlardır. Ve halen aynı merkezde kurucu müdür olarak çalışmaktadır.

Çalışma Saatleri

Çalışma Saatleri

Hafta İçi – 08:00-18:30

Cumartesi – 08:00-18:30

Pazar – Kapalı