Yeni Gülen Yüzler Özel Eğitim Merkezi

/2007 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak hizmete açılan Yeni Gülen Yüzler Özel Eğitim Merkezi hizmete başladığı ilk günden beri kaliteli hizmet sunmak, kendini daima geliştirmek ve en iyiye ulaşabilme çabası içindedir.

Balıkesir’in Altıeylül ilçesinde bulunan Yeni Gülen Yüzler Özel Eğitim Merkezimiz; Bedensel ve Zihinsel yetersizlikler, İşitme, konuşma ve ses bozuklukları, Yaygın gelişimsel bozukluklardan (otizm,asperger sendromu,çocukluğun dezintegratif bozukluğu,rett sendromu, duyu bütünlemesi ve diğerleri) etkilenmiş olan bireylerin eğitimi ve rehabilitasyonu konularındaki uzman kadrosuyla eğitim vermektedir.

Günlük yaşamlarını mevcut yetersizliklerinden dolayı sağlıklı ve verimli geçiremeyen, mutlu olamayan bireylerin yetersizliklerini mümkün olduğunca ortadan kaldırabilmek, kendilerine yeterli becerileri kazandırmak ve topluma uyum sağlayabilen faydalı bireyler haline getirmek temel amacımızdır. Kurulduğumuz günden beri alanımızdaki tüm bilimsel yenilikleri ve gelişmeleri takip ederek,bunları hizmet verdiğimiz bireylere hızla aktararak öğrenmeyi ve gelişmeyi destekleyen öncü ve örnek bir kuruluş olma gayesi taşımaktayız.

Yeni Gülen Yüzler Özel Eğitim Merkezi ilkeli ve modern eğitim uygulamarı ile Kurum ,aile ve diğer eğitim kurumları ile sıkı bir işbirliği içerisinde hareket ederek çocuklarımızın başarısı için çalışmalarına devam etmektedir.

kurum binamız

İlkeler ve Değerler

  • Yaptığımız işte en iyi olmak,
  • Engelli birey merkezli eğitim sunmak,
  • Ticari kaygıları değil eğitimi önceleyen kurum olmak
  • Ahlaki anlayışı hakim kılmak
  • Dürüst ve güvenilir kurum olmak
  • Ve sadece özel eğitim hizmeti sunmak
     

Vizyonumuz

istockphoto-1188175729-612x612

Özel eğitim ve rehabilitasyon alanında; bilgiyi, tecrübeyi, beceriyi, teknolojiyi, sevgiyi harmanlayarak sürekli gelişim içinde en kaliteli hizmeti sunarak; sektörün başarılı, örnek ve öncü kurumu olmak.

Kurumumuz kurulduğu günden itibaren ilkelerinden ödün vermemiş alanında uzman eğitimciler ile günümüz koşullarına uygun 1739 Sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu’nun Genel Amaçları ve Temel İlkeleri doğrultusunda sistemli bir eğitim anlayışını benimsemiş Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ ün çizdiği yolda ilimizde öncü, yenilikçi ve örnek bir kurum olmayı sürdürmektedir.

İnsani ve ahlaki değerleri ön planda tutarak engelli birey ve ailelere layık sevgi, saygı ve hoşgörü anlayışı ile başlattığımız bu hareketin devam etmesini sağlamaktayız. Kurumumuzdan eğitim alan tüm engelli birey ve ailelerin hak ve sorumluluklarını anlatma, anlama ve günlük hayatta da bu hakların korunmasına yönelik eğitim prensibini benimsemekteyiz.

Eğitim-Öğretim süresince sürekli iyileştirmeyi prensip edinmiş, hem çalışanlarımızın hem de engelli birey ve ailelerimizin motivasyonunu artırarak birlikte çalışmayı, etkinliğimizi, verimliliğimizi, iletişimimizi güçlendiriyor, hem de devletimize yararlı bireyler yetiştiriyoruz.

Misyonumuz

Özel gereksinimli bireylerin:

Toplum içindeki rollerini gerçekleştiren, başkaları ile iyi ilişkiler kurabilen, iş birliği içinde çalışabilen ve çevresine uyum sağlayabilen üretici bir insan olarak yetişmelerini,

Cartoon-set-goals-illustration-vector

Dil-konuşma gelişim güçlüğü ile zihinsel, fiziksel, duyusal, sosyal, duygusal ve davranış problemleri olan özel eğitim gerektiren bireylerin engellilik hâlinin ortadan kaldırılmasını ya da etkilerinin en az seviyeye indirilerek yeteneklerinin en üst seviyeye çıkarılması ve topluma uyumlarının sağlanması, temel öz bakım becerilerinin ve bağımsız yaşam becerilerinin geliştirilmesini,

Toplumumuzu “özel eğitim ve rehabilitasyon” konusunda daha bilinçli hale getirmek, erken tanı ve tedavi yollarını yaygınlaştırmak, aileleri bilgilendirmek ve yol gösterilmesini
sağlamak için eğitim çalışmaları yapmak temel işlevimizdir.

Stratejimiz

Kuruluşumuz, bir rehabilitasyon merkezi olmanın ötesinde Özel eğitim 0-6 yaş grubu çocuklara uzman kadromuzun öngördüğü şekilde gerekli ve yeterli bir şekilde okul öncesi Özel eğitimini vererek yaşıtlarıyla birlikte eşzamanlı olarak öğrenim hayatlarına başlamalarını amaçlamaktayız.

Çalışma Saatleri

Çalışma Saatleri

Hafta İçi – 08:00-18:30

Cumartesi – 08:00-18:30

Pazar – Kapalı