"Otistik Davranış" Demeden Önce

"Otistik davranışlar" olarak etiketlenen sallanma, el çırpma, kanat çıprma vb. davranışlar gözümüze çok tuhaf görünür. O yüzden de nedenini sorgulamadan "otistik davranış" etiketini yapıştırıveririz. Ancak bu tür davranışlar heyecan, korku gibi duyguların bir ifadesi ve kendilerini sakinleştirmek için kullandıkları başa çıkma stratejileridir.Hepimiz kaygılandığımızda veya heyecanlandığımızda belli davranışları sergilemez miyiz?

Topluluk önünde yapılacak bir konuşma öncesinde hızlı hızlı nefes alıp vermek, ileri geri yürüyüp durmak, kendi kendine konuşmak gibi.. Kendimizi stres altında hissettiğimizde ayağımızı hızlı hızlı sallamaz mıyız?Bunlar başa çıkma stratejileridir. Sadece onlar bizden daha kolay heyecanlanıyorlar. ✨#OtizmiAnlamanınBambaşkaBirYolu #BakışAçınıDeğiştir

AnyConv.com__Otistik davranışlar olarak tanımlanan davranışların çoğu aslında eksiklik bile değildir. Bunlar kişilerin duygusal olarak daha düzenli hissetmek için kullandıkları stratejilerdir. (2) AnyConv.com__Otistik davranışlar olarak tanımlanan davranışların çoğu aslında eksiklik bile değildir. Bunlar kişilerin duygusal olarak daha düzenli hissetmek için kullandıkları stratejilerdir. (2)

Adres ve Telefon

phoneAdres: Plevne mah. 32 Karesi Cad. No:5 Altıeylül / BALIKESİRorta-alt-market